December 5, 2021
Portali Shprehja

Ja kush fiton në garën për Prishtinën, sondazhi nga “Bota Sot”

Shumë komuna të Kosovës kanë shkuar në balotazh në zgjedhjet lokale të mbajtura me 17 tetor. Në mesin e këtyre komunave bën pjesa edhe Prishtina, ku në balotazh do të përballen kandidatët e LVV-së dhe LDK-së, Arben Vitia dhe Përparim Rama.

Dje gazeta “Bota sot” ka realizuar një sondazh se kush duhet të jetë kryetar i Prishtinës. Sipas këtij sondazhi, 60.15 për qind janë pro Arben Vitisë apo 2442 vota.

Tact Watches

Ndërsa, për kandidatin e LDK-së Përparim Rama kanë votuar 39.85 për qind e votuesve apo 1618 vota.

Në përballjen e tyre pas një muaji do të shohim se cili nga të dy do të dalë fitues nga votat e qytetarëve. Votuesit e këtij sondazhi nuk përfaqësojnë votuesit e Komunës së Prishtinës por janë vota nga lexuesit e gazetës “Bota sot”./BS/

Të Ngjajshme

Sveçla: Kosova renditet e para në rajon në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2021

admin

Atentati i planifikuar ndaj Erdoganit, mediat turke zbulojnë detaje të reja

admin

Foltorja e Berishës/ Gazetari flet nga SHBA: Ky është premtimi që Yuri Kim i bëri Bashës, pse u kalua në planin B

admin

Leave a Comment