May 12, 2021
Portali Shprehja

Ja kush i fiton zgjedhjet në Shqipëri – Iliria News Agency

Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS) publikoi sonte në emisionin “Open” në Top Channel, sondazhin e fundit dhe projeksionet e opinionit publik mbi zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 25 Prillit

Sipas këtij sondazhi 42% e të anketuarve mendojnë se PS e drejtuar nga Edi Rama e meriton mandatin e tretë.

Pyetjes se cili mendojnë se i fiton zgjedhjet, pavarësisht se kë votojnë, 36% e të anketuarve janë përgjigjur se mendojnë se do të fitojë aleanca opozitare PD-AN, e drejtuar nga Lulzim Basha nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të mërkurë dhe vetëm 1% do të votonin për LSI.

Në krahasim me valën e parë të prillit, bien shifrat e PS nga 48% që ishin dhe rriten shifrat e aleancës PD-AN nga 32%.

Të Ngjajshme

BE po i ndjek penalisht ish-komandantët e UÇK-së, por jo ata serbë që kryen krime në Kosovë – Iliria News Agency

admin

Bullgaria shpalli zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 11 korrik – Iliria News Agency

admin

Tërmeti i fortë në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment