August 16, 2022
Portali Shprehja

“Jam si në shtëpi te Parisi”, Donnarumma harron Milanon dhe Milanin! “Ja ndryshimi me trajnerin e ri”

Portieri i PSG-së, Gigio Donnarumma foli për Sky Sport për ndjenjat e tij në fillimin e vitit të tij të dytë nën Kullën Eiffel dhe për ardhjen e trajnerit të ri Galtier: “Ndihem vërtet si në shtëpinë time këtu, ndihem shumë mirë.

Ky klub është diçka e tillë. E pabesueshme, nuk mund ta shpjegosh. Kjo është një familje dhe unë jam i lumtur që jam këtu, dua të qëndroj sa më gjatë dhe të bëj historinë e këtij klubi.”

Çfarë ndryshon me ardhjen e Galtier? “Ne punojmë shumë me trajnerin, jemi të kënaqur me stafin e ri. Atij i pëlqen presioni i lartë, duhet t’i mbuloj mirë hapësirat por tashmë i kam punuar këto koncepte kështu që nuk ka probleme.

Ne punojmë së bashku me mbrojtjen. Për t’u bashkuar, ne duam të rikuperojmë topin sa më shpejt të jetë e mundur. Me mbrojtjen me tre lojtarë ndryshon pak, vetëm duhet të rregullojmë disa gjëra.”

.

Të Ngjajshme

E PABESUESHME! Qeni ndërpret ndeshjen 7 minuta, kryen nevojat personale në fushë (pamjet)

admin

Klopp ngre alarmin: Askush nuk pyet për lojtarët, po përplasemi me murin. Kjo është çmenduri

admin

Guardiola “lë pa tekst” Barcelonën; kërkon shifrën stratosferike për Bernardo Silvën

admin

Leave a Comment