17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Tech

Japonia synon rekorde të reja me trenat e shpejtë

Tact

Japonia ka nistur të testojë trenin më të shpejtë deri më sot, që mund të arrijë 400 kilometra në orë.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Elon Musk çon në hapësirë 60 satelitët e parë për internet të shpejtë

shprehja

“Huawei”, nisin pasojat e para të kufizimeve nga SHBA

shprehja

Studentët krijojnë një qen-robot, i cili mund të kërcejë, të rrokulliset dhe hidhet!

shprehja