June 3, 2023
Portali Shprehja

Jeff Bezos do të martohet përsëri – një unazë diamanti në dorën e Lauren

Një unazë e shtrenjtë fejese me diamantë u pa në dorën e Lauren Sanchez.

Një nga njerëzit më të pasur në botë dhe themeluesi i Amazon, Jeff Bezos (59) është fejuar me gazetaren Lauren Sanchez (53), një burim i konfirmuar për People.

Së fundmi çifti janë fotografuar në një varkë teksa po lundronin nëpër Ishujt Balearik dhe të dy dukeshin shumë të lumtur.

Kujtojmë se Bezos u divorcua nga gruaja e tij Mackenzie në prill 2019 pas 25 vitesh. Në të njëjtën kohë, u shfaq informacioni se martesa e Sanchez me Patrick Wiesel, një agjent talentesh dhe pronar i agjencisë WME, i cili është mik i Bezos, mori fund.

Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez u shfaqën për herë të parë në Wimbledon në vitin 2019 dhe që atëherë janë të pandarë.

Mackenzie, një shkrimtare me profesion, u martua me biznesmenin një vit para se ai të themelonte Amazon dhe ishte një nga punonjësit e parë të kompanisë, duke i dhënë asaj 4% të aksioneve në kompaninë e teknologjisë pas divorcit.

Menjëherë pas divorcit, McKenzie u kthye në emrin e saj të vajzërisë Scott dhe nënshkroi Giving Pledge, duke iu bashkuar fushatës së miliarderëve Warren Buffett dhe Bill dhe Melinda Gates, në të cilën të pasurit zotohen të japin shumicën e pasurisë së tyre për bamirësi. Scott shkroi në një postim në blog se ajo e pa gjysmën e parë të vitit 2020 me ndjenja të përziera tmerri dhe trishtimi, dhe kjo vetëm e motivoi atë për të vazhduar punën e saj humanitare.

.

Të Ngjajshme

Si të mos shtojmë peshë kur e lëmë duhanin?!

Zelensky: Ukraina është gati të nisë kundërsulmin

Paralajmërojnë ekspertët: Kriza energjetike në BE nuk ka pëfunduar

Leave a Comment