November 26, 2022
Portali Shprehja

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

Motra e sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, nuk ka pelqyer ate qe ka ndodhur pas humbjes se Portugalise dhe hakerrimi kunder yllit portugez te Manchester United.  Pas ndeshjes portugeze me Spanjën (0:1) në Ligën e Kombeve, Katya Aveiro ka publikuar një foto të vëllait të saj të ulur në lëndinë me shpinë nga objektivi dhe e ka shoqëruar foton me komente.

“Ne duhet t’i shtrijmë një dorë ndihmë atyre që ia kanë zgjatur gjithmonë Portugalisë. Por portugezët janë njerëz të sëmurë, të vegjël, pa shpirt, budallenj dhe mosmirënjohës.

Djali që ulet në lëndinë është i shkatërruar. Nuk ka kush ta mbështesë. Është mizore. Emri i djalit është Cristiano Ronaldo, dhe ai është vetëm lojtari më i mirë në botë”, citoi Aveiro

Pasi Portugalia pranoi një gol të vonuar nga Alvaro Morata dhe humbi 0-1 nga Spanja, Cristiano Ronaldo nuk mundi të rezistonte. Sulmuesi i Manchester United, i cili luajti të gjitha 90 minutat, u tërbua pas fishkëllimës së fundit dhe hodhi shiritin e kapitenit në fushë.

Në rast se harroni, në mars të vitit të kaluar, Cristiano hodhi shiritin e kapitenit në fushë gjatë ndeshjes kualifikuese të Kupës së Botës 2022 me Serbinë (2: 2) pas vendimit të gjyqtarëve për të mos llogaritur golin e tij. Humbja kundër Spanjës e shtyu Portugalinë në vendin e dytë në grupin e Ligës së Kombeve dhe tani janë spanjollët ata që do të luajnë në play-off.

.

Të Ngjajshme

I hodhi Figos flamurin e Barçës në fytyrë… Çfarë ndodhi me “tifozin alien”; që pushtonte fushat edhe në finalet e Kupës së Botës

admin

Partneret e futbollistëve të Anglisë harbohen bashkarisht në “pallatin lundrues”, shpenzojnë shifrën e çmendur për alkool

admin

Maguire, “sparkatë” ndaj kritikëve: Merren me mua, sepse kanë nevojë për… klikime

admin

Leave a Comment