July 27, 2021
Portali Shprehja

Jepet leja për ndërtimin e shkollës filore në lagjen Bardhi

Jepet leja për ndërtimin e shkollës fillore në lagjen Bardhi të fshatit Bllacë dhe shpallet tenderi për ndërttim, kështu ka shkruar në faqen e tij zyrtare në Facebook, zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi i cili me këtë rast ka shprehur falënderime për bashkëpunimin deri tek kryetari i Komunës Çuçer Sandevë, Jovan Pejkovski dhe ministrja e arsimit Milla Carovska.

Ndryshe siç ka raportuar disa herë Alsat, nxënësit e Lagjes Bardhi mësimet i kanë zhvilluar në Han të Elezit.

.

Të Ngjajshme

Filipçe: Deri në fund të gushtit do jenë vaksinuar 500 mijë qytetarë me të dyja dozat

admin

Në “Tabanoc”, për hyrje në vend pritet rreth 30 minuta

admin

Shkupjani arrestohet në Strugë, kapet me drogë

admin

Leave a Comment