5.1 C
Skopje
March 14, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Jepet ndihma e parë financiare për Trepçën si shoqëri aksionare

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se vlera financiare e kësaj ndihme është pesë milionë euro.

Postimi i plotë i të parit të Zhvillimit Ekonomik në Kosovë:

Sot nënshkruam marrëveshjen e parë për ndihmë financiare për Trepça si shoqëri aksionare. Shuma e ndihmës është afër 5 milionë EUR dhe ka për qëllim ti jep një shtytje Trepçës si tërësi. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Kancelari Kurz takon tetovarin Setki Ibraimi, i jep përkrahje për garën komunale

shprehja

Arre.stohet ish shefi i kabinetit të DSK-së Toni Jakimovski

shprehja

Grubi: Të gjithë ju vajza, djem, burra e gra, ejani bëhuni pjesë e BDI-së

shprehja