4 C
Skopje
December 9, 2019
Shëndetsi

Jo ananas gjatë shtatzënisë!

Ananasi ka shumë vlera ushqyese, por kur bëhet fjalë për shtatzënat, duhet të kemi pak më shumë kujdes. Ananasi është një frut i pasur me minerale dhe proteina, por tek shtatzënat rrit riskun për abort. Sidomos gjatë tre muajve të parë rritet risku për kontraksione uterine. Bromelaina, e cila gjendet në ananas zbut cervixin. Shumë […]

.

Artikuj të ngajshëm

Kujdes nga mbi konsumimi i mandarinave, mund të përfundoni te mjeku

shprehja

Çrregullimi i gjëndrrës tiroide dhe pamundësia për shtatzëni

shprehja

Ermali dhuron 100 mijë euro, Sabri Fejzullahu lëshon shtëpinë për të prekurit nga tërmetet

shprehja