18.7 C
Skopje
July 15, 2019
Offside

Jo vetëm Zhoao Feliks, Atletiko blen një tjetër sulmues nga Benfika

Tact

Ivan Saponjiç është blerja radhës për Atletikon e Madridit. Sulmuesi ditën e sotme ka përfunduar me sukses vizitat mjekësore për t’u zyrtarizuar më pasi si lojtari më i ri i klubit kryeqytetas. Saponjiç më parë ishte pjesë e Benfikës, ku në 28 ndeshje shënoi 6 gola. Lojtari ka firmosur kontratë trevjeçare.

Gjatësia e tij fizike është ajo çka e tundoi më shumë Simeonen, duke parë edhe stilin e lojës së skuadrës bardhekuqe. Saponjiç është 192 cm i gjatë. Serbi është prodhim i akademisë së Partizanit të Beogradit. Aktivizohet në qendrën e repartit difensiv dhe është vetëm 21-vjeç.

Akoma nuk bëhet i ditur çmimi i kësaj blerje. Ky është afrimi i gjashtë e Atletikos gjatë kësaj merkatoje, ndërkohë që janë përfshirë nga një “eksod” i madh në ikje. Saponjiç pritet të jetë zëvendësuesi i Moratës në majë të sulmit. Me ardhjen e tij i hapet rruga largimit të Diego Kostës, që lidhet me një kalim te Ulvs në Premier Ligë.Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Një talent shqiptar “ndëshkon” Interin, nis epoka Konte

shprehja

Grizman: Nuk pendohem për asgjë, tifozëve të Barçës ju kërkoj falje në fushë!

shprehja

Vuloset fati i Perin, merr avionin për në Portugali

shprehja
/body>