September 22, 2023
Portali Shprehja

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

Wolves kanë rënë dakord për një marrëveshje rekord prej 42.2 milionë sterlinash për të nënshkruar me mesfushorin e Sporting Lisbonës, Matheus Nunes. Skuadra e Bruno Lage do të paguajë 38 milionë sterlina fillestare plus 4.2 milionë shtesë për 23-vjeçarin, i cili është një ndërkombëtar portugez.

Kushtet personale ende nuk janë finalizuar me Nunes, por Wolves shpresojnë të regjistrojnë lojtarin deri në mesditë të së premtes, që ai të përfshihet në ndeshjen e së shtunës në Tottenham.

Marrëveshja e mundshme prej 42.2 milionë sterlina do të eklipsonte 35 milionë sterlinat që Wolves i pagoi Porto dy vjet më parë për sulmuesin Fabio Silva, i cili është huazuar te skuadra belge Anderlecht këtë sezon.

Wolves synojnë Matheus Nunes pasi raportet sugjerojnë se klubi ka rënë dakord për një tarifë rekord klubi për mesfushorin e Sporting Lisbonës.
Nunes, i cili shënoi në fitoren 3-0 të Sportingut në shtëpi ndaj Rio Ave të shtunën, ka kaluar tre sezonet e fundit e gjysmë në klubin e Lisbonës duke u bashkuar nga Estoril në janar 2019.

Ai ka bërë 76 paraqitje dhe ka shënuar shtatë gola në të gjitha garat për Luanët. Ai gjithashtu ka tetë paraqitje dhe një gol për vendin e tij pasi bëri debutimin e tij për Portugalinë vitin e kaluar.

West Ham kishte qenë gjithashtu në Nunes këtë verë, por trajneri i Hammers, David Moyes zbuloi javën e kaluar “lojtari nuk donte të vinte”. Nunes do të bëhet nënshkrimi i tretë i verës i Wolves pas ardhjes së sulmuesit portugez Goncalo Guedes nga Valencia dhe mbrojtësit të Burnley, Nathan Collins.

Eksperti portugez i futbollit Pedro Sepulveda thotë se nënshkrimi i ri i mundshëm i Wolves Matheus Nunes është një nga talentet më të ndritur që luan aktualisht në vend.
Gazetari portugez i futbollit Pedro Sepulveda duke folur për Sky Sports News për Nunes:

“Unë me të vërtetë mendoj se ky rekord transferimi për Wolves ia vlen. Po flasim për një nga lojtarët më të mirë në Portugali këto ditë. Ai do të jetë në Kupën e Botës për Portugalinë në Katar.

“Unë me të vërtetë mendoj se ky është një nga mesfushorët më të mirë në ditët e sotme në futboll. Duhet të presim tani dhe të shohim se si do të reagojë dhe ndikimin e tij në Premier League. Megjithate, ketu ka gisht Jorge Mendes qe te Wolves ka koloni portugeze dhe qe leviz futbolliste dhe trajnerë sipas qejfit… Nje prakitke e ndjekur edhe per te fituar shume nga keto transferime….

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Leave a Comment