December 3, 2022
Portali Shprehja

Jozyrtarisht, Islam Abazi është zgjedhur shef i Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion

Jozyrtarisht, Islam Abazi është zgjedhur shef i Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion
Alsat ka mësuar se Islam Abazi ka fituar shumicën e votave të prokurorëve publik, gjegjësisht, nga gjithsej 160 prokurorë, për Abazin kanë votuar 66.
Dy vota më pak ka marrë kandidati Ermon Neziri.
Kandidatet Vilma Ruskovska dhe Desa Paunovska kanë fituar më pak se 10 vota.
Ndryshe, Islam Abazi vjen nga Prokuroria e Lartë e Gostivarit./Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Pse zgjohemi me dhimbje koke në mëngjes?

Pushteti lavdërohet për ulje të çmimeve, por situata nëpër dyqane është krejt ndryshe

Taravari: S’kemi ftesë për hyrje në Qeveri

Leave a Comment