October 6, 2022
Portali Shprehja

Juve rrezikon kualifikimin, PSZH bën detyrën

Juventusi humbet 1-2 në shtëpi nga Benfica dhe rrezikon seriozisht kualifikimin për në fazën me eliminim direkt. Italianët e nisën vrullshëm me golin e Milik në minutën e 4′, por portugezët përmbysën shifrat me Joao Mario 43′ penallti, dhe Neres 55′. Juventus ndodhet e fundit pa pikë në Grupin H, ndërsa Benfika e dyta me 6 pikë sa PSZH.

 

 

Në ndeshjen tjetër të grupit H, PSZH fitoi 1-3 ndaj Makabi Haifa. Vendasit realizuan të part me Çeri, por francezët përmbysën me Mesi 37′, Mbape 69′ dhe Nejmarin 88′.

PSG mban vendin e parë me 6 pikë, po aq sa ka dhe Benfika. /abcnews.al/

.

Të Ngjajshme

Maqedoni, 11 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

admin

“Pritja e gjatë për në BE, na detyroi të marrim pasaporta bullgarë”

admin

MekGregor: Do të bëj rikthimin më të madh në historikun e sportit

Leave a Comment