September 24, 2022
Portali Shprehja

Juve-Salernitana përfundon në një klimë sureale! Sherr dhe 5 të përjashtuar: çfarë ndodhi

Finalja e çmendur e Juventus-Salernitana pati një epilog Far West me një mega-lu*ftë qe shpër(theu në fushë dhe pesë të përjashtuar mes lojtarëve, trajnerëve dhe anëtarëve të stafit.

Në fushën e Allianz Stadium, në fakt, zhurma shpër(theu në minutën e 95′ kur gjyqtari Marcenaro sinjalizoi se do të shkonte në monitor, me kërkesë të Var, për të kontrolluar një parregullsi të mundshme (pozicioni jashtë loje i Bonuccit u konsiderua aktiv ) me rastin e golit të sapo shënuar nga Milik (i anuluar më vonë) që i kishte lejuar bardhezinjtë të përfundonin një rikthim të bujshëm duke shkuar nga 0-2 në 3-2 në një ndeshje te pabesueshme…

Në atë moment, në fakt, Vlahovic filloi të protestonte me arbitrin dhe mbrojtësi i Salernitanas, Federico Fazio ndërhyri për ta larguar duke i vënë duart mbi të dhe duke lejuar Marcenaron (i cili ndërkohë kishte përjashtuar Milik për një karton të verdhë të dyfishtë pasi kishte hequr fanellën e tij në ngazëllim pas golit të shënuar) për të arritur në monitor dhe për të kontrolluar sinjalizimin e Var.

Ndërhyrja e Juan Cuadrado, në mbrojtje të partnerit të tij, shkakton një sherr me argjentinasin me të dy të cilët pasi janë shtyrë disa herë, janë ndarë. Megjithatë, shpirtrat tani janë të tensionuar dhe gjithçka ndodh në fushë me të gjithë lojtarët (si ata që luanin ashtu edhe ata që ishin në pankinë), përbërësit e stafit teknik dhe drejtuesit shoqërues që derdhen në fushë: kush për të sharë kundër kundërshtarëve, të cilët në vend të kësaj të qetësojnë gjithçka dhe të rivendosin qetësinë.

Trazirat tashmë janë të pakontrollueshme dhe rreziku që situata të degjenerojë është afër me Fazio, i cili vazhdon të grindet me lojtarët e tjerë të Juventusit, ndërsa kolumbiani i Juventusit është në shënjestër të lojtarëve të tjerë mysafirë.

Në atë moment arbitri Marcenaro detyrohet të nxjerrë dy kartonë të kuq për ata që në atë moment ishin më të revoltuarit, pra Fazio dhe Cuadrado. Megjithatë, sanksionet dhe kaosi nuk mbaruan me kaq: drejtori i ndeshjes, pasi shqyrtoi pamjet në monitor, vendosi të anulojë golin e Juventusit duke e barazuar rezultatin e ndeshjes.

Në atë moment, pankina e Juventusit shpërth*eu me Massimiliano Allegri i cili hodhi xhaketën e tij në fushë në shenjë proteste. Një sjellje që arbitri nuk e toleron: Marcenaro arrin tek trajneri i Livornos, i cili tashmë po shkonte për në dhomat e zhveshjes dhe i tregon kartonin e kuq, duke bërë të njëjtën gjë me një bashkëpunëtor të stafit teknik të Davide Nicolës në pankinën tjetër.

.

Të Ngjajshme

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

“Wanda Nara, plani për të tradhtuar Icardi-n pa u zbuluar”

admin

Leave a Comment