Juventus, Realit: Ja sa kushton Ronaldo

Sipas Corriere dello Sport, Juventus do të ishin në gjendje të pranonin një ofertë prej 50 milionë funte për portugezin, me gjigantin spanjoll të interesuar.

Përhapja e COVID-19 ka shkaktuar probleme të mëdha në botën sportive, dhe shumë klube janë duke u ballafaquar me telashe të shkaku i pagave të larta të futbollistëve.

Cristiano Ronaldo fiton 31 milionë euro në sezon te Juventus, dhe pas COVID-19, i cili nuk dihet se kur do të përfundojë, do të jetë sfidë jo e lehtë për të paguar këtë pagë.

Kujtojmë se Ronaldo pikërisht nga Real Madrid është transferuar te Juventus./Lajmi.net/

loading...

Të ngjajshme

Ylli i Man Utd iu përgjigjet komenteve negative të fansave

shprehja

Rregullat e reja: Nuk ka shkundje duarsh, kartona të verdhë për pështyrje dhe ndalim shkëmbimi i fanellave

shprehja

Ferdinand: Coutinho nuk ka më vend te Manchester United

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë