August 11, 2022
Portali Shprehja

Juventusi e ka seriozisht për fituesin e Europa League, por refuzohet oferta e parë!

Nuk mjaftojnë 12 milionë eurot që Juventusi është gati të vendosë në pjatë për Filip Kosticin. Eintracht Frankfurt, shkruan ‘Sport1’, tashmë ka bërë të ditur se mesfushori serb, pavarësisht se kontrata skadon në qershorin e ardhshëm, nuk lëviz për më pak se 20 milionë euro.

Për të ka insistuar shumë trajneri Massimiliano Allegri, duke nënvizuar edhe një herë faktin se Federico Chiesa, shumë i fortë dhe shumë i vlerësuar, i operuar në janar pas dëmtimit të ligamentit të kryqëzuar të përparmë të gjurit të majtë, do të rikthehet në fushë në shtator, por me siguri ai do të jetë në majë të gjendjes dhe performancës së tij fizike jo para janarit.

Pra, morali i tregimit, në këndvështrimin e Allegrit, nevojitet një pamje e re e jashtme dhe si. Dhe duke qenë se pista Nicolò Zaniolo po ftohet pak, opsioni Kostic bëhet më i shijshmi, interesant, praktik, joshëse. Megjithatë, me kusht që të nxitoni dhe të mos humbni kohë.

Faza e reflektimeve dhe e përtypjeve duhet domosdoshmërisht t’i lërë vendin asaj të lëvizjeve konkrete. West Ham në fakt tashmë ka bërë lëvizje konkrete si me drejtuesit e Eintracht Frankfurt ashtu edhe me vetë lojtarin 29-vjeçar.

Kontrata skadon në vitin 2023, gjë që mundëson mbajtjen e ofertave në nivele jo shumë të larta. Megjithatë anglezët kanë vënë në pjatë gati 13-14 milionë euro për kartonin e lojtarit, ndërsa Juventusi nuk do të donte të devijonte shumë (dhe më shumë se pak, nëse është e mundur) nga 12 milionë euro.

Sa i përket pagës: ka një vullnet për të arritur 2.5 – 3 milionë euro plus bonuse që lidhen me performancën. Ideja e Allegrit është që me Angel Di Maria në të djathtë dhe Kostic në të majtë, sasia e asistimeve në adresën e Dusan Vlahovic mund të arrijë nivele shumë masive.

Madje, Vlahovic dhe Kostic tashmë janë njohur gjerësisht me njëri-tjetrin duke luajtur së bashku në kombëtaren serbe. Një nga arsyet pse Kostic e ka vendosur Juventusin në krye të listës së preferencave të tij qëndron pikërisht në vlerësimet e shkëlqyera që ish-sulmuesi i Fiorentinës i bëri bashkëkombasit të tij. Pastaj është raporti i futbollit që është zhvilluar mes të dyve. Me pak fjalë, përbërësit nuk mungojnë por duhet shtrënguar kohët. West Ham nuk e lëshon, përkundrazi.

.

Të Ngjajshme

“Benzema meriton Topin e Artë”, Courtois: Ja çfarë do të bëj po nuk e fitoi

admin

Interi mer vendim drastik mbi sponsorin!

admin

“Ul rrogën k*urvë!” Tifozët e Barcelona-s i bëjnë pritë De Jongut (PAMJET)

admin

Leave a Comment