June 20, 2021
Portali Shprehja

Juventusi futet në garë për Chiesa, por duhet shitur ky futbollist fillimisht!

Emri i Federico Chiesa kthehet në orbitën e Juventusit. Lajmi u publikua sot nga Tuttosport, që shpjegon megjithatë se lojtari i Fiorentina-s, për të cilin klubi vjollcë dhe kryesisht presidenti Commisso janë gati të dëgjojnë çdo ofertë të rëndësishme që vjen, nuk janë të lidhura me kërkimin e një numri “9”.

Oferta e mundshme e Juventusit për Chiesa është e lidhur me një largim të mundshëm nga Douglas Costa: për brazilian ka sirena kineze (Guangzhou i Fabio Cannavaro) dhe Manchester United.

Por, problemi lidhet me gjendjen e tij fizike dhe pasiguria që ofron në vazhdimësi, duke qenë se braziliani ka muskuj të pambuktë.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment