November 27, 2020
Portali Shprehja

Juventusi futet në garë për Chiesa, por duhet shitur ky futbollist fillimisht!

Emri i Federico Chiesa kthehet në orbitën e Juventusit. Lajmi u publikua sot nga Tuttosport, që shpjegon megjithatë se lojtari i Fiorentina-s, për të cilin klubi vjollcë dhe kryesisht presidenti Commisso janë gati të dëgjojnë çdo ofertë të rëndësishme që vjen, nuk janë të lidhura me kërkimin e një numri “9”.

Oferta e mundshme e Juventusit për Chiesa është e lidhur me një largim të mundshëm nga Douglas Costa: për brazilian ka sirena kineze (Guangzhou i Fabio Cannavaro) dhe Manchester United.

Por, problemi lidhet me gjendjen e tij fizike dhe pasiguria që ofron në vazhdimësi, duke qenë se braziliani ka muskuj të pambuktë.

.

Të Ngjajshme

Reali ndryshon mendje, i ofron rinovim mesfushorit!

admin

E pabesueshme, Bonucci mposht Messi-n dhe CR7 në… South Dakota

admin

Zanetti: Adriano ishte i jashtëzakonshëm. Goli ndaj Real-it? Tani do të flitej ndryshe nëse…

admin

Leave a Comment