January 22, 2021
Portali Shprehja

JUVENTUSI NË ALARM: Bilanci qan për shkak pandemie!

Juventusi në alarm: llogaritë në të kuqe për 69.3 milion euro. Corriere dello Sport bën një vlerësim të raportit gjysmëvjetor të kompanisë “mëmë” Exor në pasqyrat financiare të Juventusit 2019/20.

Për gjysmën e dytë të vitit, humbjet janë 19 milion: të ardhurat janë kontraktuar për shkak të ndalimit të pandemisë dhe gjithashtu për fushatën e blerjes verën e kaluar.

Shifra reale, në çdo rast, do të duhet të miratohet nga Bordi i Drejtorëve në 18 Shtator dhe tani për tani është një shtesë e pastër jozyrtare.

Por, frika është që te “Zonja” do të duhet të bëjnë sakrifica dhe ndoshta të shesin ndonjë futbollist për të krijuar supervlerë.

.

Të Ngjajshme

VIDEO: Suarez përmbys Eibar-in, Atletico “arratiset” në La Liga

admin

Kupa e Mbretit, një magji e Dembele dhe Braithwaite shpëtojnë Barçën nga turpi (VIDEO)

admin

VIDEO: Portieri i Eibar ndëshkon Atletico-n dhe rishkruan historinë

admin

Leave a Comment