August 11, 2022
Portali Shprehja

Juventusi synon lojtarin e PSG: negociata të nisura! “Duhen 20 mln euro”

Gjatë Domenica Sportiva, eksperti i merkatos Ciro Venerato bëri një bilanc të tregut të transferimeve të Juventusit. “Objektivi i parë në listë për Juventusin është Leandro Paredes. Bardhezinjte mund të bëjnë edhe një goditje të dyfishtë në mesfushë, i dyti mund të jetë një profil me kosto të ulët.

Emrat që janë propozuar janë ata të Pjanic, Saul dhe Veretout”. Sigurisht qe duhet pare se si do te jete kontrata duke qene se ne kete rast nuk mund te ofrohet nje rroge shume e madhe.

Gazetari i Tyc Sports, Gaston Edul ka raportuar sonte: Juventus po negocion me PSG-në për Leandro Paredes. Nëse Juve arrin 20 milionë euro, transferimi do të bëhet.
Lojtari nuk ushtron presion! Ai po pret. Ai dëshiron të arrijë në Botëror si titullar në ekipin ku është”.

Karriera – Ai iu bashkua sektorit të të rinjve të Boca Juniors në moshën 8 vjeç, duke bërë debutimin e tij në ligë me ekipin e parë më 7 nëntor 2011, në ndeshjen në shtëpi kundër Argentinos Juniors. Do të jetë në sezonin 2012-2013 që mesfushori i ri do të imponohet me fanellën e Bocas: në fund të sezonit do të grumbullojë 20 paraqitje dhe 4 gola.

Më 29 janar 2014 ai u huazua te ChievoVerona; transferimi u bë me miratimin e Romës, e cila, pasi të mbaronin vendet e disponueshme për qytetarët jashtë BE-së, e la lojtarin nga Verona të angazhohej. Më 4 maj, ai bëri debutimin e tij ne Verona, duke bërë debutimin e tij në shtëpi kundër Torinos, një humbje 1-0: kjo do të jetë gjithashtu ndeshja e tij e vetme e sezonit me Chievo.

Më 19 korrik 2014, ai shkoi në huazim te Roma, me opsionin për të shlyer të gjithë kartonin. Më 27 shtator ai bëri debutimin e tij zyrtar kundër Hellas Verona, një lojë e fituar 2-0 nga verdhekuqte, duke marrë përsipër në pjesën e dytë në vend të Nainggolan.

Më 8 shkurt, ai shënoi golin e tij të parë në ligë në një fitore 2-1 ndaj Cagliarit. Më 26 shkurt 2015 ai bëri debutimin e tij në Europa League në Roterdam kundër Feyenoord, duke marrë përsipër në minutën e 83-të në vend të Tottit, ndeshja përfundoi 2-1 për Romën. Ai e mbyll sezonin e tij të parë me 13 paraqitje dhe 1 gol.

I shpenguar për 4.5 milionë euro, më 31 gusht 2015 ai shkoi në një hua të thatë te Empoli. Në sezonin e ardhshëm (2016-2017) ai u kthye te Roma dhe bëri debutimin e tij në Ligën e Kampionëve 2016-2017 kundër Porto

Më 1 korrik 2017, ai iu shit plotësisht Zenitit të Shën Petersburgut, për 23 milionë euro plus 4 bonuse të tjera. Në Rusi ai grumbullon gjithsej 61 paraqitje dhe 10 gola. Më 29 janar 2019 ai u transferua te Paris Saint-Germain për 40 milionë euro plus 5 bonuse, duke nënshkruar një kontratë katër vjeçare e gjysmë;

 

.

Të Ngjajshme

CR7 thyen heshtjen pasi turpëron shokët më të rinj të skuadrës në stërvitje

admin

“Benzema meriton Topin e Artë”, Courtois: Ja çfarë do të bëj po nuk e fitoi

admin

Interi mer vendim drastik mbi sponsorin!

admin

Leave a Comment