July 28, 2021
Portali Shprehja

Kafeja bën magji në flokun tuaj! Ja çfarë ndodh nëse ndërprisni konsumimin e kafeinës

Shumë prej nesh ka menduar të lërë kafenë në një moment të jetës.

Por përveç sforcimit për të përballuar ditën pa filxhanin e kafes në mëngjes, mund të humbni disa përfitime për shëndetin dhe bukurinë e flokëve tuaj.

Me sa duket kafeja mund të bëjë shumë më tepër sesa t’ju ndihmojë të ngriheni nga shtrati në mëngjes.

Burimi: Bright Side

FOTO GALERI
1/5

Flokët mund të rriten më ngadalë- Nëse jeni duke u përpjekur të rritni flokët tuaj më shpejt, pirja e një filxhani kafe në ditë mund të ju ndihmojë! Kafeina sulmon dihidrotestosteronin – një hormon që mund të shkaktojë humbje të flokëve. Ndihmon gjithashtu qelizat e flokëve në prodhimin e më shumë përbërjeve organike që ndihmojnë flokët kur janë në fazën aktive të rritjes.


Top Channel

Të Ngjajshme

Ujë me limon, mësoni pse duhet ta përdorni për shëndetin

admin

Përbërësi ‘sekret’ i domates që i nevojitet lëkurës tënde

admin

Gabimet me ushqimin që ju dëmtojnë mëlçinë/ Zbuloni çfarë duhet të bëni

admin

Leave a Comment