January 28, 2022
Portali Shprehja

Kaluan ilegalisht kufirin dhe nuk posedonin dëshmitë kundër COVID-19, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë

Policia e Kosovës gjatë patrullimit në fshatin Shkozë të Prizrenit, kanë ndaluar dy të dyshuar meshkuj shtetas të Shqipërisë, të cilët kishin kaluar ilegalisht kufirin.

Të njëjtit këtë gjë e bënë duke tentuar të iu shmangnin procedurave të kontrollit për parandalimin e pandemisë Covid-19 pasi që nuk posedonin certifikatën e vaksinave dhe as testin PCR.

Tact Watches

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë depërtuar në Republikën e Shqipërisë. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet 53-vjeçari në Mitrovicë, dyshohet për falsifikim të dokumenteve

admin

Iniciohet rast penal ndaj 17-vjeçarit që posedonte armë zjarri

admin

Policia në Prizren shqipton 112 gjoba për persona fizik për mos respektim të masave anti-COVID

admin

Leave a Comment