January 23, 2022
Portali Shprehja

Kamçev del nga paraburgimi, edhe ai si Mijallkovi ofroi 11 milion euro garanci

Biznesmeni Orce Kamçev sonte ose më së voni deri nesër do të lirohet pasi Apeli ia ka hequr paraburgimin, konfirmojnë nga gjykata për “Fokus”.

“Apeli i të paraburgosurit është lënë në fuqi, vendimi është ndryshuar, pra është pranuar garancia dhe është hequr masa e paraburgimit”, thonë nga Gjyata e Apelit.

Tact Watches

Nga Gjykata shtojnë se Kamçevit i është caktuar masa e kujdesit, përkatësisht të paraqitet në gjykatë një herë në javë dhe të mos largohet nga vendbanimi, përkatësisht të mos largohet nga Shkupi.

Siç mësojmë nga mbrojtja e Kamçevit, ai ka ofruar një garanci prej 11 milionë eurosh, e cila përbëhet nga prona dhe para në dorë.

Natën e Vitit të Ri e ka kaluar në Spitalin “Sistina” dhe është ende aty, ndaj do të dalë nga spitali.

Kujtomë se dy ditë para Vitit të Ri është liruar ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 1.424 raste të reja me virus

admin

Çmimet e larta të rrymës rrezikojnë ekonominë e qytetit në Kumanovë

admin

Ministrja e mbrojtjes e Maqedonisë kundër Rusisë, në mbrojtje të Ukrainës

admin

Leave a Comment