15.4 C
Skopje
October 16, 2019
Offside

Kamza rikthen në skenë Dinamon, miqësore me aromë “derbi”

Kamza luan sot ndeshjen miqësore të radhës, ku përballë do të ketë Dinamon, një emër i njohur në futbollin shqiptar, por prej disa sezonesh noton në ujëra të turbullta, në Kategorinë e Parë. Interesant është fakti se kamzalinjtë janë përforcuar së fundi nga dy ish-dinamovitë, si Martinena dhe Orelesi.

Për blutë kryeqytetas, ky do të jetë testi më i fortë deri tani, teksa më parë kanë arritur dy fitore bindëse ndaj Dinamos U-19 dhe Erzenit. Ekipi i drejtuar nga trajneri Bledar Devolli vazhdon përgatitjet, ashtu si edhe merkaton për afrimin e futbollistëve cilësore, për ta përballuar si duhet kampionatin që është në prag.

 

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Dani Alves shpërthen për Parisin: Janë rracistë të ndyrë, mos rrini më shumë se një javë

shprehja

Sapo debutoi me Shqipërinë, mbrojtësin tonë e kërkon Fiorentina

shprehja

Lidhja e aq shumë komentuar, Lopez: E fala Ikardin për Wandën, zgjodha të jem i lumtur

shprehja