June 27, 2022
Portali Shprehja

Kancelari gjerman: Shtetet e Ballkanit Perëndimor kanë punuar aq fort! T’u jepet mundësia që të bëhen anëtare të BE-së

Kancelari gjerman Olaf Scholz para Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Bruksel tha se

“Çështja më e rëndësishme është që të gjithë bashkë të punojmë bashkë dhe shtete e Ballkanit Perëndimor të kenë mundësinë e mirë që me të vërtetë të bëhen anëtarë të Bashkimit Evropian. Kanë punuar aq fort, andaj është detyra jonë e përbashkët që të bëjmë që kjo të ndodhë”, deklaroi Scholz.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Çfarë dimë deri tani për fisin më të izoluar në botë?

Ikja e të rinjve boshatis tregun e Kumanovës

admin

Trump për abortin: “Gjykata e Lartë shpall fitoren e jetës”

Leave a Comment