September 26, 2020
Portali Shprehja

Kandiç mesazh Dritan Abazoviqit: Kujto çfarë bëri Gjukanoviq për shqiptarët

Natasha Kandiç, drejtoreshë e Qendrës për të Drejtën Humanitare nga Serbia, iu drejtua në mënyrë kritke Dritan Abazoviçit, udhëheqës i koalicionit “Bardh e Zi”, njeriut që po bëhet shkak që në Mal të Zi të vijnë në pushtet forcat pro-serbe, se ç’përfaqëson për shqiptarët Milo Gjukanoviç, duke dalë hapur në mbrojtje të këtij të fundit.

“Dritan Abazoviç duhet ta dijë që Milo Gjukanoviç priti mbi 100,000 shqiptarë në 27 dhe 28 mars 1999, të cilët u dëbuan nga forcat serbe nga Peja dhe fshatrat përreth.”

Dhe më pas, Kandiç shtoi në një cicërimë vijuese:

“Dritan Abazoviç është i pamatur…”.

Të Ngjajshme

Kosova lejon qytetarët e Maqedonisë pa test të kalojnë transit

admin

Dallaveret e Vuçiqit, para amerikanëve ndryshe, në Beograd paralajmëron skenarin e zi për Kosovën

admin

Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohet disa pemë dhe shkëputet energjia elektrike

admin

Leave a Comment