March 25, 2023
Portali Shprehja

Kaos dhe frikë në Napoli: ja çfarë po ndodh para sfidës së Champions-it (Pamjet)

Alarm maksimal në Napoli, ku rreth 600 tifozë të Eintracht kanë shkuar në qytet pavarësisht se e kanë të ndaluar (tifozët e Frankfurtit) për të ndjekur ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave të Champions League të planifikuar për sot (e mërkurë 15 mars, 21:00) në stadiumin ‘Maradona ‘.

Grupi i mbështetësve gjermanë monitorohet nga rreth 800 oficerë të policisë. Tensioni në qendër të Napolit, ku autobusët që nisen për të rikthyer tifozët e Eintracht-it në hotelin e tyre janë shënjestruar nga tifozët e Napolit të pranishëm në zonë: të pështyra, ofendime dhe gjuajtje me gurë në xhamat e autobusëve.

Guerilja në qendër të Napolit ku u zhvilluan përleshje mes tifozëve të Eintracht dhe dhjetëra personave me fytyrë të mbuluar nga helmeta. Via Calata Trinità Maggiore, në zemër të qytetit, ishte skena e objekteve që hidheshin me kosha plehrash të përmbysur.

Aty është djegur një makinë policie, e djegur si makinat e tjera. Terror tek kalimtarët dhe tregtarët e rrugës që tani po numërojnë dëmet. Përplasjet nisën kur tifozët gjermanë, të cilët prej mëngjesit të sotëm kishin mbërritur në Piazza del Gesù, duhej të hipnin në autobusin që do t’i kthente në hotelin ku po qëndronin.

.

Të Ngjajshme

EURO 2024: Mbappe spektakolar, Holanda pëson disfatë. Lukaku kthehet bishë te Belgjika, hat-trick ndaj Suedisë! Qan Lewandowski… (PAMJET)

admin

Franca nga sot ka një portier të ri post-Lloris dhe Depay e pëson i pari… (PAMJET)

admin

Jo vetëm Barcelona, UEFA ka hapur hetim edhe për Juventusin! Vjen zyrtarizimi… nga klubi bardhezi

admin

Leave a Comment