23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

Rastin e ka konfirmuar  zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Ai ka treguar se ka njerëz të lënduar dhe dëmtime të shumta materiale.

“Në Autostradën Prishtine- Pejë, konkretisht prej Sllatine, Kroi i mbretit deri ne Komoran, njësitet tona policore per menaxhimin e autostradës janë duke u marr me disa raste te aksidenteve, ku vlerësohet se ka dëme materiale dhe lëndime në njerëz”.

“Policia bashkë me ekipet e emergjencave është duke menaxhuar me ketë situate ku pas reshjeve atmosferike në këtë pjese te autostradës nga te dy anët  deri ne këto momente kane ndodhur me shume se 10 aksidente. Për detaje tjera ju njoftojme me kohë”, ka thënë Hoxha.

Ndërkohë, janë shkaktuar kolona të gjata. /Lajmi.net/

 

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja