November 26, 2022
Portali Shprehja

Kaosi me CR7, nuk vonon “vreri” i Carragher: 99% të fansave i ka kundër, te 1% tjetër janë Ferdinand, Keane dhe Evra…

Dhe në fund, siç ishte ndoshta e parashikueshme, “bom*a” e Cristiano Ronaldos shpërtheu vërtet. Pas një vere të kaluar me mundësinë e largimit nga Manchester United dhe pas muajve të parë të drejtimit të Ten Hag mes stolave, polemikave, përjashtimeve nga skuadra dhe kërkim-faljeve publike, pesë herë “Topi i Artë” dha një intervistë për Piers Morgan, në të cilën e goditi ashpër klubin dhe trajnerin e “Djajve të Kuq”.

Portugezi foli për mungesë respekti nga ana e Ten Hag, shpjegoi se ndihej i tradhtuar nga klubi dhe se Manchester United nuk ka bërë asnjë përparim në aspektin e strukturave në krahasim me kohën kur mbërriti në “Carrington”, 20 vite më parë. Fjalë që padyshim bënë xhiron e botës…

Edhe opinionistët janë tashmë të ndarë. Në mënyrë të pashmangshme, tani ata do të duhet të ndryshojnë perceptimin e “rastit Ronaldo”. Muajt ​​e fundit, shumë janë rreshtuar kundër ish-yllit të Real Madridit dhe Juventusit, duke sinjalizuar se ishte e gabuar që të kërkonte trajtim preferencial nga trajneri. Megjithatë, në të njëjtën kohë nuk munguan zërat kritikë ndaj Ten Hag.

Shumë ish-futbollistë të Manchester United kanë marrë anën e CR7, duke shpjeguar se trajtimi i situatës nga holandezi ishte i gabuar. Tani, megjithatë, pas një sulmi që është e pamundur të tregohet me asgjë tjetër, është e mundur që edhe mbrojtësit e tij të vendosin të dënojnë fjalët e portugezit. Dhe Jamie Carragher “heq disa guralecë nga këpucët e tij”…

Ish-mbrojtësi i Liverpool-it ishte shumë kritik ndaj CR7, gjë që i kushtoi atij injorimin para një ndeshjeje, kur portugezi refuzoi t’i jepte dorën. Carragher përdori Twitter, duke përmbledhur pikëpamjet e tij mbi situatën: “Ronaldo me Ten Hag? Ai tha se donte të largohej, refuzoi të hynte në fushë si zëvendësues, doli nga pankina dhe u largua nga stadiumi para se të mbaronte ndeshja. 99% e tifozëve të Manchester United janë pro Ten Hag, gjë që tregon se sa keq e ka trajtuar Ronaldo”.

Dhe më pas “topi kalon” tek ish-kolegët: “Te 1% pro tij janë Rio, Roy dhe Patrice”. Pra Ferdinand, Keane dhe Evra, të cilët kanë qenë gjithmonë në favor të Ronaldos. A do të ndryshojnë mendje? Sipas Carragher, as kësaj radhe…

.

Të Ngjajshme

I hodhi Figos flamurin e Barçës në fytyrë… Çfarë ndodhi me “tifozin alien”; që pushtonte fushat edhe në finalet e Kupës së Botës

admin

Partneret e futbollistëve të Anglisë harbohen bashkarisht në “pallatin lundrues”, shpenzojnë shifrën e çmendur për alkool

admin

Maguire, “sparkatë” ndaj kritikëve: Merren me mua, sepse kanë nevojë për… klikime

admin

Leave a Comment