August 11, 2022
Portali Shprehja

Kapen 12 imigrantë në Gjevgjeli

12 imigrantë janë kapur në një “Mercedes”, njoftojnë nga MPB.

Sipas policisë, mbrëmë në ora 21:45 në magjistralen Gjevgjeli-Shkup, në kryqëzimin Miravci, automjeti “Mercedes” me targa nacionale serbe nuk është ndalur në shenjë ndalimi të dhënë nga policia kufitare “Bogorodicë”.

“Së shpejti është gjetur automjeti dhe në të janë gjetur 12 immigrant,ë të cilët janë shoqëruar dhe vendosur në Qendrën e pritjes transitore “Vinoyug” në Gjevgjeli.

Për rastin është njoftuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet raporti përkatës”, njoftojnë nga MPB.

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment