-1 C
Skopje
December 6, 2019
Informacione Vendi

Kapen dy kosovarë në Maqedoni, kaluan kufirin në të zezë

Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 19:15 minuta në afërsi të fshatit Jazhincë, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria S.M. 28 vjeç dhe S.V. 21 vjeç, që të dy shtetas të Republikë së Kosovës, të cilët në mënyrë ilegale kanë kaluar kufirin në mes Republikë së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut. Ata menjëherë pas arrestimit janë dorëzuar në sektorin për krim ndërkufitar, migrim dhe të huaj për procedura të mëtejme.

Artikuj të ngajshëm

Edmond Hajrizi: Duhet të ketë masa parandaluese të mos ndodhin gabim në mësimdhënie

shprehja

Bahtiri: Mund të shkojmë në zgjedhje, por MPB-në nuk e japim

shprehja

Mançevski: Numri i shqiptarëve në sektorin publik nuk është i mjaftueshëm

shprehja