December 5, 2021
Portali Shprehja

Kapet dorë në rrugën Prilep-Manastir, arrestohet shoferi

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në rrugën Prilep-Manastir gjatë kontrollit të një makine janë kapur rreth 50 kilogram marijuhanë me vlerë prej rreth 200 mijë eurove, përcjell Alsat.

Sipas MPB-së, dorga po transportohej nga Shqipëria, ndërsa si destinacion përfundimtar kishte Greqinë.

Tact Watches

“Është ndaluar makina e tipit “Pazho karavan”, me targa të Shkupit, që po drejtohej nga M.J. (31) nga Shkupi, gjatë kontrollit është konstatuar se personi në fjalë nuk posedonte patentë shoferi dhe se makina nuk ka qenë teknikisht e rregullt, pas kontrollit janë gjetur dy çanta në të cilat ka pasur 9 paketime të mëdha të marijuhanës, me sasi të 50 kilogramëve”, njoftojnë nga MPB.

Të Ngjajshme

Trafikonin emigrantë të paligjshëm nga Kuba dhe India, dy shtetas të Serbisë arrestohen në Maqedoni

admin

Kufizohet shpejtësia e lëvizjes në rrugën Strugë – Qafë Thanë

admin

Ahmeti është plotësisht i informuar për marrëveshjen me Alternativën

admin

Leave a Comment