September 29, 2022
Portali Shprehja

Kasami: BDI për 20 vite nëpërkëmbi veteranët e UÇK-së, shkeli mbi dinjitetin e tyre

Kryetari komunës Tetovës Bilall Kasami si dhe bartësi i listës së këshilltarëve të Lëvizjes Besa, Besar Durmishi realizun takim me banorët e “Çarshisë së Epërme”. Kasami tha se BDI për 20 vite ka nëpërkëmbur vlerat e UCK-së.

“Ata frikohen që po kështu ne nesër do të zgjidhim edhe çështjen e pazgjidhur 20 vjeçare të veteranëve të UCK-së dhe prandaj sot Hima është këtu me shokët e tij . Ata mashtruan për 20 vite, Artan Grubi me rrena, çka bënte thirret ne UÇK sepse është ndjenja më sublime e jona, sepse shqiptarët e përkrahën e ndihmuan dhe ja falën gjakun e bijave dhe bijve. Dhe sot 20 vite kanë kaluar dhe veteranët e UCK-së, janë kategoria më e nënçmuar e kësaj shoqëria dhe ata kësaj I frikësohen sepse BDI për 20 vite nuk e zgjodhi dhe ne këtë do ta zgjidhim shumë shpejt”, përfundoi Kasami.

Të Ngjajshme

NASA publikoi imazhe që tregojnë se si duket uragani Ira nga hapësira

Kek me qumësht dhe kakao, butësi e shije magjepsëse

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Leave a Comment