March 25, 2023
Portali Shprehja

Kasami i prerë: Nuk shoh më asnjë mundësi bashkëpunimi me ASH-në

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka qenë i prerë në lidhje me çështjen e një bashkëpunimi me Aleancën për shqiptarët, pasi kjo e fundit vendosi ti bashkohet Qeverisë.

“Përderisa ASH vendosi të jetë pjesë e Qeverisë, nuk shoh ndonjë mundësi bashkëpunimi me Besën në koalcion të zgjëruar opozitar. Me vendimine tyre për tiu bashkuar Qeverisë unë besoj se veçmë janë më afër atij koalicioni të deklaruar nga Artan Grubi dhe me të cilin ato janë futur që të jenë pjesë e koalicionit parazgjedhor me BDI-në”, tha Kasami.

Të Ngjajshme

Shqipëria prezanton fanellat e reja me simbolin e shqiponjës dykrenore

Hetimi, Ronaldo ka ‘nënshkruar’ marrëveshje sekrete me Juven

OBSH: Rritet numri i vdekjeve nga tuberkulozi në Evropë

Leave a Comment