5.1 C
Skopje
December 11, 2019
Informacione Vendi

Kasami mobilizon strukturat partiake në komunën e Likovës

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka vizituar fshatrat e Likovës me qellimin për ti mobilizuar struktutar partiake.
Ai ka realizuar disa takime me anëtarë dhe mbështetësit e Lëvizjes BESA ku është diskutuar organizimi dhe përgatitja për zgjedhjet parlamentare që do mbahen më 12 Prill të vitit të ardhshëm. Kasami synon unifikimin e opozitës për ti fituar zgjedhjet ardhshme bë kampin shquptarë.(INA)

Artikuj të ngajshëm

Para 3 ditësh u takua me politikanë kosovarë, Gjuriq nuk ndalet: E quan UÇK-në terroriste, përmend Thaçin e Veselin

shprehja

BDI-ja diskuton dokumentet strategjike programore në prag të kongresit

shprehja

Grubi: Absurde është të diskutosh me tre maqedonas të drejtën e dhënë nga Zoti për të folur shqip

shprehja