January 30, 2023
Portali Shprehja

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Autoritetet në Katar kanë konfirmuar se një zjarr shpërtheu të shtunën në një ndërtesë në ndërtim e sipër në një qytet të sapondërtuar ku një ndeshje e Kupës së Botës mes Meksikës dhe Argjeninës e cila starton sot  në 20:00

Ministria e Brendshme e Katarit tha se zjarri filloi pak pas mesditës me kohën lokale në një ishull që është pjesë e qytetit të Lusail.

Zjarri ishte rreth 3.5 km nga stadiumi Lusail, teksa tifozët e Kupës së Botës grumbulloheshin midis dyqaneve dhe restoranteve të tij. Nuk raportohet për të lënduar.

.

Të Ngjajshme

Shkencëtarët bëjnë shpikjen gjeniale: Sekreti për shërimin e kancerit gjendet tek peshkaqenët

VMRO-DPMNE-së nuk i pëlqen hyrja e ASH-së në Qeveri

admin

Qeveria lavdërohet me kupon fiskal rus, Kovaçevski kërkon falje

Leave a Comment