July 3, 2022
Portali Shprehja

Katër mbrojtësit që janë në kontakt me Barcelonën

Skuadra e Barcelonës është në treg për një mbrojtës të ri të krahut të djathtë, pasi që vendosi të mos rinovojë kontratën e Dani Alves, dhe ka shumë opsione që Xavi mund të zgjedhë për ta zëvendësuar atë.

Tact Watches

Alves iu ribashkua Barcelonës në nëntor të vitit të kaluar, pesë vite pasi u largua nga “Camp Nou” për te Juventusi. Në total, Alves bëri 407 paraqitje për Barcelonën, duke fituar gjashtë tituj të La Ligës dhe duke e vendosur veten si një nga lojtarët më të mirë në historinë e klubit.

Ndërsa 39 vjeçari, Alves, po kërkon një vend në skuadrën e Kupës së Botës me Brazilin, Barcelona është në kërkim të një tjetër mbrojtësi të djathtë, pasi ajo kërkon të vazhdojnë rikthimin e saj në majat e futbollit nën drejtimin e Çavi Hernandez.

Gjiganti katalunas raportohet se është duke synuar shërbimet e Cezar Azpilicuetas së Çellsit, ndërkaq, spekulohet se edhe katër lojtarë të tjerë, të cilët po kërkohen si zëvendësime të Alves, janë në listën e të dëshiruarve të klubit.

Dodo i Shakhtar Donetsk është njëri nga opsionet, së bashku me Denzel Dumfries të Interit, Maks Aarons të Noruiç Siiyt dhe Djibril Sidibe të Monakos.

.

Të Ngjajshme

Lukashenko pretendon se Ukraina ka shkrepur raketa në territorin e Bjellorusisë, nuk ofron prova

Mbytet një 14 vjeçar në liqenin e Berovës

“Kurseni energji”, Gjermania paralajmëron qytetarët për mungesë të gazit

Leave a Comment