Katër persona tentojnë ta kalojnë kufirin, dërgohen në karantinë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar katër të dyshuar, një femër dhe tre meshkuj, nën dyshimin se të njëjtit kanë tentuar ta kalojnë kufirin në mënyrë të paautorizuar.

Me urdhër të prokurorit rasti kalon në procedurë të rregullt, kurse të dyshuarit pas kontrollit mjekësor janë dërguar në karantinë.Ndryshe, për 24 orë ka pasur tetë raste të mos veprimit sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, duke përfshirë edhe një mjek. 

Të ngjajshme

Shqiptari që ishte në kërkim nga policia, arrestohet në Itali

shprehja

Gjashtë të lënduar në një aksident trafiku në Bërnicë

shprehja

Konfiskohet heroinë në Pejë, arrestohet një person

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë