Katër skenarët e mundshëm për përfundimin e sezonit në Premierligë

loading...

Pandemia e quajtur koronavirus, ka bërë që kampionati anglez i futbollit të pezullohet deri më 3 prill.

“Pas një mbledhjeve të aksionarëve sot, u vendos unanimisht që të pezullohet Premierligë, me qëllim të kthimit më 4 prill, në varësi të këshillave mjekësore dhe kushteve që janë atë kohë”, thuhet në njoftim e Premierligës.

Në varësi të situatës, edhe mund të ndryshohet gjithçka që ka të bëjë me Premierligën.

Tashmë në media janë plasuar disa versione se çfarë mund të ndodh me Premierligën, përcjell lajmi.net.

Sigurisht që versoni i parë ka të bëjë me rikthimin e planifikuar, më 3 prill.

Gjasa të mëdha ka që të krijohet një Play Off për pozita të caktuara, apo edhe të përfundojë sezoni me renditjen aktuale.

Versioni më i keq i mundshëm për Liverpoolin, do të ishte anulimi i gjithë kampionatit./Lajmi.net/

loading...

Të ngjajshme

Gjashtë orë fluturim, ja çfarë i ndodhi Vidalit në aeroplanin e Barcelonës

shprehja

Maxi Lopez: Ronaldinho erdhi te shtëpia ime, trokiti në derë dhe më mori për të më integruar

shprehja

L’Equipe: Pogba pranë transferimit te Juventus

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë