June 3, 2023
Portali Shprehja

Katër të lënduar në aksidentin mes trenit dhe veturës në Fushë-Kosovë

Katër persona kanë mbetur të lënduar në një aksident mes trenit dhe një veture.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën ‘Fehmi Lladrovci’ në Fushë-Kosovë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka thënë se ngjarja është raportuar rreth orës 16:50.

​“Rreth orës 16:50 është raportuar lidhur me një aksident në Fushë Kosovë, rr. Fehmi Lladrovci ku janë perfshirë; treni që qarkullon në drejtimin Prishtinë-Pejë dhe një automjet. Sipas informacioneve fillestare katër persona raportohet të kenë marrë lëndime trupore, është njoftuar emergjenca, perderisa njësitet kompetente policore janë duke u marr me rastin”, është shprehur Hoxha.

Tutje zëdhënësi u bëri thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik, në veçanti drejtuesve të automjeteve, të jenë vigjilentë, të respektojnë shenjat e trafikut dhe për kujdes të shtuar nëpër udhëkryqe dhe aty ku kalojnë trenat.

.

Të Ngjajshme

Një person gjendet pa shenja jete në Istog, rasti po hetohet

admin

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Krushë të Madhe, lëndohen katër persona

admin

Kapen në flagrancë dy hajna në një market në Pejë

admin

Leave a Comment