January 30, 2023
Portali Shprehja

Katër të lënduar në një aksident trafiku në autostradën Shkup-Tetovë

Komunikacioni në autostradën Shkup-Tetovë po riorientohet përmes rrugës lokale sonte për shkak të një aksidenti me persona të lënduar që ka ndodhur pas orës 18:00. Dy automjete janë përplasur në afërsi të mbikalimit Treboshki, ndërsa me këtë rast janë lënduar katër persona.

“Rreth orës 18:10 në SPB Tetovë është raportuar se në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të mbikalimit të mbikalimit Treboshki, ka ndodhur një aksident me dy automjete të udhëtarëve “Audi” me targa të Tetovës, të drejtuara nga 20-vjeçari Q.R. nga Sedlareva e Tetovës dhe “Volksvagen Golf” me targa të Kërçovës, i drejtuar nga 64-vjeçari A.R. nga Kërçova. Në aksident katër persona janë lënduar nga “golfi” të cilat janë konstatuar në Spitalin klinik të Tetovës”, informoi Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Në vendin e aksidentit, inspektim po kryen ekipi nga SPB Tetovë, ndërsa komunikacioni po riorientohet përmes rrugës së vjetër për në Zhelinë të Tetovës.

Të Ngjajshme

Finlanda shpresa të anëtarësohet në NATO së bashku me Suedinë

“Shënimi i përvjetorit të Goce Dellçevit”, Spasovski: Nuk do të lejojmë kurrfarë incidenti

Pfizer ka pranuar se ka prodhuar variante të koronavirusit për të testuar ilaçin antiviral

Leave a Comment