January 21, 2021
Portali Shprehja

Katër të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

Katër persona kanë vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Shqipëri.

Ndërkaq 75 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit nga Covid-19, duke e çuar numrin total të përgjithshëm në 5214.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 68 raste në Tiranë, 10 në Elbasan, 9 në Durrës, 7 në Lezhë, 6 në Berat, nga 5 raste në Krujë, Fier, 4 në Korçë, nga 3 raste në Kukës, Gjirokastër, nga 2 raste në Kurbin, Kavajë, Vlorë, Tropojë, Kuçovë, nga 1 rast në Shkodër, Devoll, Pogradec.

Të Ngjajshme

NATO dhe BE uruan presidentin Biden

admin

Biden zhbën vendimet e Trump, nënshkroi disa urdhëra ekzekutivë

admin

Valdete Daka ndjehet e kërcënuar pas deklaratave të Glauk Konjufcës

admin

Leave a Comment