September 27, 2020
Portali Shprehja

Katër të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

Katër persona kanë vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Shqipëri.

Ndërkaq 75 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit nga Covid-19, duke e çuar numrin total të përgjithshëm në 5214.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 68 raste në Tiranë, 10 në Elbasan, 9 në Durrës, 7 në Lezhë, 6 në Berat, nga 5 raste në Krujë, Fier, 4 në Korçë, nga 3 raste në Kukës, Gjirokastër, nga 2 raste në Kurbin, Kavajë, Vlorë, Tropojë, Kuçovë, nga 1 rast në Shkodër, Devoll, Pogradec.

Të Ngjajshme

Kosova lejon qytetarët e Maqedonisë pa test të kalojnë transit

admin

Dallaveret e Vuçiqit, para amerikanëve ndryshe, në Beograd paralajmëron skenarin e zi për Kosovën

admin

Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohet disa pemë dhe shkëputet energjia elektrike

admin

Leave a Comment