2.9 C
Skopje
December 7, 2019
Informacione Vendi

Katica Janeva shkon në arrest shtëpiak

Katica Janeva shkon në arrest shtëpiak. Kështu vendosi sot Gjykata e Apelit, pas ankesës së ish-prokurores speciale.
Përndryshe më herët ajo ofroi garanci tri banesa, por Gjykata Penale e refuzoi atë. Tani Janeva shkon në arrest shtëpiak por pa garancinë.
Ajo është në paraburgim në “Shuto Orizare” prej 21 gushtit të këtij viti kur u arrestua si e dyshuar në rastin “Haraçi”.

Artikuj të ngajshëm

Macron nuk lëshon ‘pe’, s’ka negociata më Shkupin dhe Tiranën

shprehja

Përfitimet e Maqedonisë së Veriut nga taksa 100 për qind

shprehja

Zveçani mbështet Listën Serbe për boshatisjen e të gjitha institucioneve të Kosovës

shprehja