March 9, 2021
Portali Shprehja

Këngëtarja e njohur në luftë me kancerin, falenderon fansat për mbështetjen

Këngëtarja e njohur Sarah Harding po vazhdon trajtimet e saj ndaj sëmundjes së kancerit të gjirit.

Ajo ndau një deklaratë të gjatë të hënën në mëngjes duke falënderuar fansat për dashurinë dhe mbështetjen e tyre, duke pranuar se ajo ‘nuk është vërtet aq e pranishme’ në mediat sociale ndërsa vazhdoi të luftonte me sëmundjen.

Ajo shkroi në Instagram: ‘Përshëndetje të gjithëve! Unë shpresoj se jeni duke u mbajtur të sigurt dhe sa më mirë të jetë e mundur me gjithçka që po ndodh. E di që nuk jam vërtet aq e pranishme këtu, për të cilin premtoj se do të përpiqem të bëhem pak më mirë, pasi sinqerisht kjo do të thotë bota për mua kur të vij dhe të shoh të gjitha dëshirat e tua të mira. Faleminderit për dashurinë dhe mbështetjen, në ditë të këqija që më ndihmojnë aq shumë.”

Ajo vazhdoi: Kështu që këtu ka një azhurnim të vogël nga unë… Mami, qentë dhe unë patëm një Krishtlindje vërtet të bukur, por të qetë, e cila ishte ndryshe nga e zakonshmja ime, por dukej një mënyrë e përshtatshme për të përfunduar një vit kaq të çuditshëm.

‘Dhe që nga ajo kohë, në mes të trajtimeve dhe vizitave në spital, unë kam arritur të përfundoj librin tim! Unë nuk mund të besoj se unë kam shkuar në të vërtetë dhe e bëri atë dhe tani është në printer! Jam shumë i ngazëllyer që do të dalë. Ajo ndau atë që dukej se ishte një përmbledhje, duke shkruar: Unë nuk mund ta rishkruaj historinë; gjithçka që mund të bëj është të jem i sinqertë dhe të mbaj zemrën time në mëngë. Realisht me të vërtetë mënyra e vetme që unë e di. Unë dua t’u tregoj njerëzve mua të vërtetën. Apo ndoshta i kujtoj ata. Sepse, diku – mes klubeve të natës, fustaneve dhe flokëve, hitet e mëdha … dhe shkëlqimin e të qenit popstar – tjetra Sarah Harding humbi krejtësisht. Ajo është ajo që është harruar. Dhe gjithçka që dua është që ju ta dëgjoni. “‘

‘Ka qenë duke rishikuar bukur këngët tona, duke shikuar prapa fotografive dhe duke shkruar kujtime nga 39 vitet e mia të fundit. Shpresoj që edhe ju të kënaqeni duke lexuar për ta.’ përfundoi këngëtarja.


Të Ngjajshme

Sa madhështore duket Yllka me të bijën

admin

Kjo zonjë e rëndë vjehrra e Lutfi Hazirit

admin

Antonela sherr në studio: Atdhe zhgarravina më puthi me zorr, donte më shumë…

admin

Leave a Comment