2.9 C
Skopje
December 7, 2019
BLUE

Këngëtarja e njohur shfaqet topless në ndarjen e çmimeve

Ajo veshi një mantel të zi, i cili zbuloi gjoksin mbi të cilin ishte shkruar: Në Kili, ata torturohen, dhunohen dhe vriten.

Protestat masive antiqeveritare janë mbajtur në vendin e Amerikës së Jugut muajin e kaluar, të organizuar fillimisht për të rritur transportin publik. Në këto demonstrata janë vrarë të paktën 20 njerëz deri më tani, me mbi 1.000 të plagosur, transmeton KosovaPress.

Mon Laferte në këtë ceremoni mori çmimin për albumin më të mirë alternativë të vitit, dhe gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve, ajo recitoi poezinë “Kili, vuajtja jote është e dhimbshme” nga poeti La Chengera.

Mon Laferte në këtë ceremoni mori çmimin për albumin më të mirë alternativë të vitit, dhe gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve, ajo recitoi poezinë “Kili, vuajtja jote është e dhimbshme” nga poeti La Chengera.

Çmimet latine Grammy të këtij viti ishin me shumë ngjyra politike, me shumë artistë që përmendin situata të tensionuara në vendet e tyre në fjalimet e tyre.

“Nikaragua është ende në luftë. Nikaragua vazhdon luftën për liri”, tha muzikanti Luis Enrique në fjalimin e tij, ndërsa reperi portorikas Rezidente, ia kushtoi çmimin e tij barazisë.

“Kjo është për të gjithë njerëzit që luftojnë në Amerikën Latine. Ne nuk duhet të lejojmë që qeveritë tona të bëjnë marrëzira. Ne duhet të vazhdojmë të luftojmë“, tha ai.

Artikuj të ngajshëm

Kendall Jenner dhe Bella Hadid marrin vëmendje nga pushimet në Miami

shprehja

Publikon foto lakuriqe, fansat e kritikojnë

shprehja

Morena me dhuratë të veçantë për nënën e Stresit

shprehja