January 28, 2022
Portali Shprehja

Keqpërdori pozitën zyrtare, arrestohet 40-vjeçarja nga Struga

Për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprës penale “keqpërdorim të autorizimit dhe pozitës zyrtare”, Departamenti i Punëve të Brendshme Strugë ka ngritur kallëzim penal kundër A.K.(40) nga Struga, njofton Ministria e Punëve të Brendshme.

E denoncuara, si e punësuar në stacionin për kontroll teknik në fshatin Misleshovë të Strugës, duke keqpërdorur autorizimin dhe pozitën zyrtare, personit fizik i ka dhënë miratim për të ngasur automjetin e një personi tjerjtë për shtetas të huaj.

Tact Watches

Siç qëndron në njoftim, gjatë kontrollit në kufi, është konstatuar se miratimi nuk është valid dhe se mungojnë nënshkrime nga shfrytëzuesi dhe pronari i veturës./TV21

Të Ngjajshme

Kovaçevski: Të jemi të zëshëm kundër antisemitizmit

admin

Maqedoni, mbyllja e termocentraleve me qymyr më së voni deri në vitin 2030

admin

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

admin

Leave a Comment