9.7 C
Skopje
April 3, 2019
Informacione Vendi

Kërkohej nga Italia, kapet tetovari në Qafë-Thanë

Arrestohet në në pikën e kalimit kufitar Qafë-Thanë, 44-vjeçari I shpallur në kërkim ndërkombëtar Musli Haliti.

44 vjeçari nga në fshati Dobroshtë të Tetovës, ishte në kërkim nga Interpol Roma, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Rrëmbim personi”.

Arrestimi i tij u bë në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Qafë-Thanë, sepse gjatë verifikimit të dokumentacionit në sistem, shtetasi i mësipërm rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Monzës në Itali, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për kryerjen e veprave penale “Shfrytëzim Prostitucioni” dhe “Rrëmbim personi” parashikuar nga Kodi Penal Italian”./pc/

.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Sela: Kandidatura e Prof. Blerim Rekës ka nderuar gjithë shqiptarët

shprehja

Reka në takime në Karshiakë: Me votën tuaj tregoni se nuk jemi 20% anonim

shprehja

Konjufca zbulon se kush me kë do të bëj koalicion në zgjedhjet e ardhshme

shprehja