0.7 C
Skopje
March 16, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Kërkon lëmoshë duke qarë me zë të lartë i shtrirë në sheshet e Prishtinës

Shpesh edhe në ditët më të ftohta të dimrit, pa rroba e pa këpucë, të shtrirë në borë, shkruan lajmi.net.

Mirëpo sonte në sheshin e Prishtinës pak para mesnatës, një lypsar është parë i shtrirë dhe duke qarë me zë të lartë për ndihmë.

“O boni rahmet bre motra e vllazni”, dëgjohet duke thënë lëmosh-kërkuesi i shtrirë në shesh.

Për shumë nga qytetarët e Prishtinës kjo thirrje për ndihmë është e njohur. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Kabineti i presidentit: Ivanov ndershëm ka hyrë në politikë dhe ndershëm do të dalë

shprehja

Akademia e Shkencave dhe Arteve Maqedonase do të ndryshojë emrin e saj

shprehja

Policia jep detaje për përleshjen me thika në Klinë

shprehja