November 29, 2021
Portali Shprehja

Këshilli i dhjetorit, test i vërtetë për kredibilitetin e procesit eurointegrues

Presidenti Stevo Pendarovski ka pritur në takim kryeministrin e Holandës, Mark Rute i cili po qëndron në vizitë njëditore në Maqedoninë e Veriut.

Në takim, siç njoftojnë nga kabineti i presidentit, janë shkëmbyer mendimet për bashkëpunimin bilateral të suksesshëm mes Maqedonisë së Veriut dhe Holandës, perspektivën e vendit në raport me procesin eurointegrues si dhe për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

Tact Watches

“Testi i vërtetë për kredibilitetin e procesit të zgjedhimit janë këshillat e ardhshëm të Bashkimit Evropian në dhjetor dhe mundësia që Maqedonia e Veriut të bëj hap drejt BE-së. Mbështetja për zhbllokimin e integrimeve tona është e rëndësisë parësore për stabilitetin dhe prosperitetin e tërë rajonit dhe nxitje shtesë për procesin reformues”, tha Pendarovski në takim./TV21

Të Ngjajshme

Bora mbulon Kodrën e Diellit, bllokohen disa makina

admin

Ndalohet hyrja në Izrael për 14 ditët e ardhshme

admin

Rrëshqitje dheu në rrugën Kërçovë-Manastir

admin

Leave a Comment