Kështu ndizet vetura kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta shtyni

Në shumicën e rasteve, bateria mund të mos jep sinjal si pasojë e harxhimit, defektit, apo në rastin e temperaturave të ulëta, si rezultat i ngrirjes së lëngut në të, transmeton lajmi.net.

Për t’u bërë ballë këtyre problemeve, kanali ‘Shake the Future’ në Youtube ka ngarkuar një video e cila tregon se si të aktivizohet makina vetëm përmes litarit.

Gjithçka çka iu nevojitet është një litar dhe pak forcë. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Pasagjeri vendos këmbët në sediljen para, videoja bëhet virale

shprehja

Gruaja hante vazhdimisht flokët, mjekët i nxjerrin diçka të pazakontë nga barku

shprehja

Për herë të parë pas disa vitesh, shijojnë ujin që vinte nga lumi i tharë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë