March 7, 2021
Portali Shprehja

Këtë këngëtare të gjithë po e ngatërrojnë me Dua Lipan dhe Angelina Jolie

Dua Lipa një këngëtare e njohur e muzikës botërore e cila tashmë është bërë referencë, jo vetëm e zërit por edhe e bukurisë, kohëve të fundit ka pushtuar faqet e para të gazetave botërore jo vetëm për sukseset e saj por edhe shpesh e ngaterrojnë me personalitetet apo yjet e njohura qofshin ato botërore apo ato shqiptare.

Ditë më parë gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch për lexuesit e saj solli një intervistë ekskluzive me kengëtaren e njohur e Angelina Shala, njëherësh fotomodele dhe tashmë së fundi edhe aktore një shembull integrimi në Evropë, të cilën e kanë ngatërruar shpesh me Angelina Jolie, por edhe me këngetaren tonë të njohur në botë Dua Lipën. Shumë lexues në komentet e tyre, kanë shkruar “sikur t’mos ishte emri i Angelina Shala në teskt, kishin menduar se ajo është Dua Lipa apo së paku një sozia e saj!..”

Kjo është fotografia që ngriti shumë pluhur sot në rrjetet sociale.

Angelina Shala një femër e sukseshme e freskët me një sharm dhe trup te bukur sexy që kush nuk i jep më shumë se 20-at. Meshkujt ja kane lakmi e vajzat zili sepse Angelina Shala është veq e bukur edhe një femër e fortë në biznes, këngëtare, e tani edhe aktore. Eshtë një femër shqiptare shembull e integrimeve ne Evropë! Por kjo vajzë shqiptare mund të themi me bindje se është sozia e aktores se njohur te Holliwoodit Angelina Jolie. Prandaj Angelina Shala me emër po se po, por edhe me sharm një “Angelina Jolie” e Evropës dhe ambasadore e bukurise shqiptare, keshtu e ka vleresuar dite me pare Angerléina Shalem gazeta zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch”

Sipas mediave, Dua Lipa kjo është më shumë se një sfidë e kapercyer, është një realitet! Përkthyesi i energjisë elektrike është bërë një nga figurat më të dashura në shoqëri, veçanërisht për ata që pozicionohen në favor të feminizmit, kane shkruar agzeta britanike.

Por fotografija, madje bukuria e saj eshte ngaterruar me qellim apo jo edhe nga lexues dhe fansat e saj

Ne nje shkrim me Twitter te titulluar DESHTIMI I DITËS skruan se “Nje Uebfaqja shqiptare e kane ngatërruar James Charles me Dua Lipa, duke përdorur foton e James në artikullin ne vedn te Dua Lipës. (FAIL OF THE DAY: Albanian website confuses James Charles with Dua Lipa, using James’s picture in article about Dua Lipa.) tranbsmetoin gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Në një faqe në internet u shfaq një tekst në të cilin eshte ngaterruar Dua Lipa, ku në vend të fotos së saj, ata publikuan një fotografi të artistit të make-up James Charles. Edhe pse gabimi është pak qesharak, autorët nuk mund të fajësohen plotësisht për ngatërrimin e këtyre dy personave të famshëm.

Flora Suldashi tregon elegancën dhe ekstravagancën, në fustanet dedikuar Angelina Shalës

Duke folur për gazetën zvcierane ne shqip Le Canton27.ch për koleksionin, Madame Flora Suldashi, ka thënë se kreacionet e reja u përputhën bukur me Angelinën, me personalitetin, fizikun dhe qëndrimin e saj dhe se ajo ka parametra interesantë për fushën e modës, duke shtuar se donte të jepte një mesazh se edhe diaspora ka mundësi dhe kapacitet që të bashkëpunojë.


Të Ngjajshme

Këngëtari shqiptar shumë pranë fitores në “Sanremo 2021”

admin

Shumë pak kohë i ka mbetur deri në lindjen e fëmijës së parë, por Afërdita nuk i ndahet palestrës

admin

Drake është arsyeja e ndarjes së Kim dhe Kanye?

admin

Leave a Comment